Poradnia urologiczna

Poradnie specjalistyczne » Poradnia urologiczna

Poradnia urologiczna zapewnia kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń układu moczowego. Głównym zadaniem poradni jest diagnostyka, kwalifikacja do leczenia zachowawczego lub operacyjnego jak również opieka pooperacyjna. Poradnia oferuje między innymi badanie uroflometrii oraz cystoskopii przezcewkowej.

Uroflometria to badanie cewkowego przepływu moczu. Badanie ocenia szybkość oddania moczu, jego ilość oddawaną w ciągu sekundy oraz całkowitą objętość mikcji. Jest to badanie całkowicie nieinwazyjne i niebolesne. Pacjentów zapisanych na ww. badanie prosimy o zwiększenie spożycia płynów w domu i zabranie ze sobą butelki wody. W momencie badanie pęcherz moczowy musi zawierać dużą objętość moczu, aby odczuwać silne parcie na pęcherz. Pacjent na badanie wchodzi poza kolejnością. Możliwe jest również badanie prywatne.

Cystoskopia to badanie diagnostyczne, które polega na wprowadzeniu przyrządu zwanego cystoskopem poprzez cewkę moczową do pęcherza moczowego oraz bezpośrednim oglądaniu cewki moczowej, szyjki pęcherza moczowego, ujścia moczowodów i śluzówki pęcherza moczowego. Badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Cystoskopia jest niezastąpionym badaniem pozwalającym na uwidocznienie zmian patologicznych zachodzących w pęcherzu moczowym. Bezpośrednio przed cystoskopią pacjent powinien oddać mocz. W niektórych przypadkach lekarz może zlecić przyjmowanie środków zapobiegających zakażeniu dróg moczowych. Nie ma konieczności aby pacjent przed badaniem był na czczo. Możliwe jest również badanie prywatne.

Pacjent zapisujący się po raz pierwszy do lekarza specjalisty zobowiązany jest do okazania oryginału skierowania. Po uzgodnieniu terminu wizyty, oryginał skierowania pozostaje w rejestracji u świadczeniodawcy. Pacjent, który dokonał zapisu telefonicznie zobowiązany jest dostraczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od dnia zapisu. W przypadku niedostarczenia w terminie ww. skierowania pacjent zostaje skreślony z listy oczekujących.

!!! Skierowaniem do lekarza specjalisty nie jest karta informacyjna z leczenia szpitalnego, izby przyjęć czy szpitalnego oddziału ratunkowego!!!

Na pierwszą wizytę należy zabrać:

  • karty leczenia szpitalnego (ksero)

  • wyniki badań laboratoryjnych – badanie moczu

  • USG jamy brzusznej

Pacjentów przyjmują:

  • lek. James Weli-Wegbe,
  • lek. Jacek Ołubiec,
  • lek. Marcin Klim,
  • lek. Artur Jeliński

 

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz rejestracja pod numerem telefonu 59 847 47 47 od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 18.00.

Możliwe są również wizyty i badania prywatne - szczegółowe informacje pod numerem telefonu 59 847 47 47.