Poradnia okulistyczna

Poradnie specjalistyczne » Poradnia okulistyczna

Poradnia okulistyczna specjalizuje się w standardowych usługach okulistycznych jak badanie wzroku, dobieranie okularów oraz badanie pola widzenia.

Pole widzenia, czyli inaczej perymetria, to badanie okulistyczne sprawdzające zasięg pola widzenia czyli obszaru, który jesteśmy w stanie zobaczyć nieruchomym okiem. Badanie pozwala na precyzyjne określenie czułości siatkówki w jednym punkcie. Pacjenci noszący okulary powinni je zabrać ze sobą na badanie oraz powinni znać stopień wady wzroku. Wynik przekazywany od razu po badaniu w formie wydruku. Czas trwania badania wynosi około 20-30 minut, bez rozszerzenia źrenic. Badanie wykonywane jest przez doświadczoną pielęgniarkę. Możliwe jest również badanie prywatne - rejestracja telefoniczna w środy w godzinach 08.00 - 10.00 pod numerem telefonu 59 847 47 63.

 

Pacjent zapisujący się po raz pierwszy do lekarza specjalisty zobowiązany jest do okazania oryginału skierowania. Po uzgodnieniu terminu wizyty, oryginał skierowania pozostaje w rejestracji u świadczeniodawcy. Pacjent, który dokonał zapisu telefonicznie zobowiązany jest dostraczyć skierowanie w ciągu 14 dni roboczych od dnia zapisu. W przypadku niedostarczenia w terminie ww. skierowania pacjent zostaje skreślony z listy oczekujących.

!!! Skierowaniem do lekarza specjalisty nie jest karta informacyjna z leczenia szpitalnego, izby przyjęć czy szpitalnego oddziału ratunkowego!!!

Pacjentów przyjmuje:

  • lek. Grażyna Horbatowicz – Kaufman

Szczegółowe informacje dla pacjentów oraz rejestracja pod numerem telefonu 59 847 47 47 od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 18.00.